Silvestrovský výšlap s veselou čepicí

fotky akci - tecovice - z drave zeny

Deštivý Silvestrovský výšlap byl přehlídkou deštníků a pláštěnek! Z-dravým ženám i ostatním účastníkům však bylo veselo. Se zájmem se luštili rébusy a hádanky. V cíli jsme si upekli špekáčky a zahřáli čajem. Nejlepší veselé čepice byly samozřejmě odměněny.

Fotoreport - rajče

Datum: 2017-12-31

Místo: Tečovice

pasek

5. módní přehlídka

fotky akci - tecovice - z drave zeny

"Už se Vám stalo, že se chystáte do práce, nebo do divadla či na schůzku, otevřete skříň a s úžasem vykřiknete: „Já nemám co na sebe!!“ Nezoufejte!..." Přesně těmito slovy začala v sob 11.11.2017 již 5.módní přehlídka, kde jste mohli načerpat inspiraci a popřípadě si něco i koupit. Nebyli jsme sice v Paříži nebo Miláně a nepotkali jsme Terezu Maxovou ani Ivu Kubelkovou. Byli jsme v Sazovicích a na červeném koberci se procházeli dívky a ženy různého věku, různých tvarů a sem tam se mihnul i nějaký muž. Návštěvníky jsme na chvíli vtáhli do světa módy a dokázali, že VŠECHNY JSME MODELKY!! Záleží jen na tom, jak se upravíme a prezentujeme. Večer si všichni parádně užili a skvěle se bavili. Modely pro tento večer nám přichystaly firmy: Z-styl ze Zlína, český výrobce funkčního prádla Metermo a vrcholem programu byla Zdenka Baljková se svou nejnovější kolekcí originálních exkluzivních modelů. Na programu bylo také losování věcných cen a malí tanečníci z tanečního klubu Fortuna. Velké poděkování patří VŠEM, co se na přípravě celé přehlídky podíleli a věnovali jí svůj volný čas.

Fotoreport - rajče

Datum: 2017-11-11

Místo: Sazovice

pasek

Taneční zábava FOCUS

fotky akci - tecovice - z drave zeny

V pátek 29.9. jsme se všichni bavili na poslední venkovní taneční zábavě, kterou jsme pro Vás zorganizovali v Tečovicích za zbrojnicí. Kapela FOCUS měla stejně velký úspěch jako my. Jsme rádi, že vás došlo tolik. Dobré akce rádi opakujeme. Takže na příště vyšperkujeme detaily a budeme se na vás opět těšit.

Fotoreport - rajče

Datum: 2017-09-29

Místo: Tečovice

pasek

Cykloturistický zájezd Pieniny

fotky akci - tecovice - z drave zeny

Naši úžasnou cyklo dovolenou na Slovensko jsme začali v brzských ranních hodinách. Přes Žilinu jsme přejeli do polského města Nowy Targ. Vyložili kola, prohlídli dřevěný kostelík z roku 1335 ve vesnici Debno. Na kolech jeli kolem jezera Czorsztynskie s nádhernými výhledy na Tatry a k hradu Niedzica. Pak přes Lysá nad Dunajcom do Spišské Staré Vsi. První večer nás čekali speciality z grilu a my jsme se s ostatnímy účastníky zájezdu seznámili po svém-v maskách! Druhý den po snídani jsme přejeli do Červeného Kláštora. Plavili se na pltích po Dunajci. Cesta zpět kolem řeky na kolech byla napínavá a nervy drásající. Bez újmy na zdraví jsme se dostali k hradu Niedzica. Večer jsme si nervy uklidnily u piva a kytary. Třetí den jsme projeli Tatranskou Javorinu, Podspády, Ždiar pod hřebenem Belianských Tater. Naložili kola a 2 hodiny se koupali v termálech Vrbka. Večer už byla znát únava. Nikdo nevydržel do půlnoci! Poslední den jsme byli trochu rozmrzelí, zas něco končí! Nezbývá, než si to užít na plno! A tak jsme to vzali přímo z ubytování přes Jarabinu, Litmanovou na poutní místo Zvir a rovnou do Staré Lubovně na prohlídka hradu a expozice tradičních řemesel kraje, lihovaru a výrobny slovenské whisky i s ochutnávky. Exkurse velmi zajímavá, ovšem nás MORAVÁKY více zajímala ohromná úroda trnek, švestek či slívy!!! Náš krásný výlet plný zábavy, pozorování, údivů, poučení,...končil v pozdních hodinách večerních. I když si většina z nás dovezla malé střevní potíže, věřím, že už teď se všichni těší na příští rok!

Fotoreport - rajče

Datum: 2017-08-26

Místo: Slovensko - Pieninský národní park

pasek

Maďarské termální lázně Bük

fotky akci - tecovice - z drave zeny

Fotoreport - rajče

Datum: 2017-08-05

Místo: Maďarsko Bük

pasek

Noční výšlap na Lysou horu

fotky akci - tecovice - z drave zeny

Fotoreport - rajče

Datum: 2017-06-23

Místo: Otrokovice - Lysá hora

pasek

Velikonoční jarmark v Tečovicích

fotky akci - tecovice - z drave zeny

V sobotu 8.4. čekal Tečovice krom špatného počasí také jarní velikonoční jarmark. Stánky byly obskládané všemožnými serepetičkami, jenž měli něco s Velikonocemi spojeného a rekordní návštěva se mohla dočkat také jídla a pití. Počasí si se začátkem této akce dalo říct, stejně jako spousta lidí. Sluníčko vysvitlo a obyvatelé se šli projít, pokecat s kamarády u Z-dravého elixíru, či udělat vhodným nákupem radost sobě nebo dětem. Dočkali se také výborného zpěvného výkonu mužského sboru Štrabanc. Nikdo snad neodešel s prázdnou. Některé stánky museli dokonce odjet předčasně, protože se vyprodaly. Překvapením bylo, že ze všeho nejdřív byly prodané uzeniny a frgále. Když člověk nenakoupil nic u stánkařů, tak alespoň v baru Z-dravých žen jo. Všichni odešli naprosto spokojení a s úsměvem, který doprovázel celé odpoledne. A to jsme rádi a proto to děláme. Děkujeme všem zúčastněným.

Fotoreport - rajče

Datum: 2017-04-08

Místo: Tečovice

pasek

Masopust

fotky akci - tecovice - z drave zeny

Dobrovolní hasiči v Tečovicích po roce vyprášili kostým medvěda a byli v sobotu 25.2.2017 opět připraveni na tradiční masopustní průvod masek. Je to stará tradice, které se i my Z-dravé ženy účastníme s radostí a velkým nasazením. Přípravu masek nenecháváme náhodě. Rády svým nápadem překvapíme a pobavíme dospělé i děti. Letos jsme vytvořily figurky LEGA. Masopustnímu průvodu do kroku a do tance hrála kapela Kněžpolanka. Zazněli písně mužského a ženského pěveckého sboru Tečovic. Leckterá hospodyně si zatančila s medvědem. Obyvatelé domů nabízeli účastníkům průvodu čerstvě usmažené koblihy nebo štamprličku slivovice.

Fotoreport - rajče

Datum: 2017-02-25

Místo: Tečovice

pasek